E-sport

3er Esports League

3er Esports League – platforma e-sportowa o charakterze ligi, skupiająca i umożliwiająca graczom rywalizację w popularnych grach komputerowych, sprawdzenie i porównanie swoich umiejętności, a także wymianę kontaktów oraz zawarcie nowych znajomości. Idealne miejsce dla każdego gracza i drużyny, która chce profesjonalnie zaistnieć na scenie e-sportowej. Dzięki systemowi wyszukiwania gry(matchmaking), rankingu graczy i szczegółowych statystyk z gier, pojedynczy utalentowany gracz ma szanse zaistnieć na scenie i zostać zwerbowany przez profesjonalną drużynę e-sportową.

3ER OPEN jest jednym z większych wydarzeń e-sportowych w Polsce, które odbędzie się w dniach 15-17 lipca 2016 roku w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Chorzowskiej 5 w Gliwicach. Wydarzenie będzie prawdziwą gratką dla pasjonatów gier komputerowych, którzy będą mogli oddać się uczciwej rywalizacji oraz poczuć klimat prawdziwego e-sportu. Jednocześnie impreza jest zapowiedzią nadchodzącej platformy e-sportowej 3er Esports League. Również dla samych odwiedzających przewidziana jest spora ilość atrakcji i nagród.

3er Cosplay – główna atrakcja 3er Open, a jednocześnie największy konkurs cosplay w Polsce. Najlepsi cosplayerzy powalczą aż o 5000 zł nagrody pieniężnej + nagrody rzeczowe za najlepszy strój z tematyki gier komputerowych. Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez wybrane przez nas Jury oraz publiczność!

Aktualnie sport elektroniczny staje się coraz bardziej popularny, swoją powszechnością wśród młodzieży dorównuje już niemal sportowi tradycyjnemu. Świadczy o tym choćby fakt tworzenia w wielu szkołach klas o profilu e-sportowym, jak również rozgrywania prestiżowych turniejów dla młodzieży o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. Zawody te rozgrywane są na identycznych zasadach jak imprezy sportowe. Zawodnicy rywalizują między sobą w różnych dyscyplinach - grach komputerowych. Pojedynki rozgrywane są na żywo, a poczynania zawodników można śledzić na miejscu lub w sieci.

E-sport daje szanse na przełamanie barier fizycznych i odległościowych (co jest bolączką sportu tradycyjnego), a jednocześnie umożliwia zachowanie ducha sportowej rywalizacji. Zaletą e-sportu jest również to, że ma on walor rozwojowy: poprawia refleks i sprawność manualną. Co więcej, rozwija umiejętność postrzegania, kojarzenia i logicznego myślenia, a także wyobraźnię przestrzenną i umiejętność planowania. Doskonali zdolność szybkiego podejmowania skutecznych decyzji i analizy ich konsekwencji. Natomiast, współdziałanie w drużynie wyrabia zdolności interpersonalne, rozwija talent przywódczy i umiejętności strategiczne. Sport elektroniczny pomaga też osobom, które są nieśmiałe w relacjach rzeczywistych, przy wzmacnianiu poczucia własnej wartości i wyrobieniu poczucia sukcesu.

© 2016 - 3er Esports League.